Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!

• Dün bir mesaj atmıştım 1 gün içinde bir kaç şey değişti. Durumumuzu özet vermek gerekirse:

1. Ben F-1 STEM OPT, eşim de F-2 olarak Amerika'da yaşıyoruz.
    2. Bana H-1B eşime de H-4 vizesi Change of Status başvurulmuştu.
    3. Benim H-1B'm onaylandı. Fakat H-4 aylar sürüyor.
    4. Eşim bir okuldan waitlist'ten son ayda kabul aldı ve F2 ve H-4 bekleyen statüsüyle başlayamayacağı için acilen H-4 vize randevusu almayı planladı.
    5. Şansa 9 Kasım'da vize randevusu vardı ve onu aldı.
    6. 10 gün bekleme falan hesaba katınca 2 güne Türkiye'ye geri gitmesi gerekiyordu.
    7. Ben de eşime katılayım ve vize damgamızı beraber alalım, hem de belki daha kesin olur diye aldığı randevuyu iptal ettik ve beraber yeni bir randevu oluşturduk.
    8. Hala 9 Kasım görünüyordu biz vize ücretini öderken ama randevu alma sayfasına gelince en yakın Kasım 23 göründü ve onu aldık.

Şimdi ikimiz beraber Kasım 23 randevusundan 10 gün olacak şekilde Türkiye'ye gelip vizemizi alıp geri dönmeyi planlıyoruz. Eşimin oryantasyonu 6 Aralıkta başlıyor.

Çok sancılı bir süreç, özellikle koronavirüs döneminde. Burada paylaşmak istedim. Umuyorum sonra da hiçbir sıkıntı olmadı yetiştirdik yazabilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eralp-Şahin, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Dün bir mesaj atmıştım 1 gün içinde bir kaç şey değişti. Durumumuzu özet vermek gerekirse:

1. Ben F-1 STEM OPT, eşim de F-2 olarak Amerika'da yaşıyoruz.
    2. Bana H-1B eşime de H-4 vizesi Change of Status başvurulmuştu.
    3. Benim H-1B'm onaylandı. Fakat H-4 aylar sürüyor.
    4. Eşim bir okuldan waitlist'ten son ayda kabul aldı ve F2 ve H-4 bekleyen statüsüyle başlayamayacağı için acilen H-4 vize randevusu almayı planladı.
    5. Şansa 9 Kasım'da vize randevusu vardı ve onu aldı.
    6. 10 gün bekleme falan hesaba katınca 2 güne Türkiye'ye geri gitmesi gerekiyordu.
    7. Ben de eşime katılayım ve vize damgamızı beraber alalım, hem de belki daha kesin olur diye aldığı randevuyu iptal ettik ve beraber yeni bir randevu oluşturduk.
    8. Hala 9 Kasım görünüyordu biz vize ücretini öderken ama randevu alma sayfasına gelince en yakın Kasım 23 göründü ve onu aldık.

Şimdi ikimiz beraber Kasım 23 randevusundan 10 gün olacak şekilde Türkiye'ye gelip vizemizi alıp geri dönmeyi planlıyoruz. Eşimin oryantasyonu 6 Aralıkta başlıyor.

Çok sancılı bir süreç, özellikle koronavirüs döneminde. Burada paylaşmak istedim. Umuyorum sonra da hiçbir sıkıntı olmadı yetiştirdik yazabilirim.

Bol sanslar sayin @Eralp-Şahin , bence de en dogrusunu yapmissiniz... Zaten H vizeleri, F'lere gore daha iyi, ve H'ten sonra F/J gibi statulere gecis yapmaniz daha zor... Dolayisiyla ayni anda hem H hem de F yapilmasi problem yaratabilirdi.

Minimum 10 gundur Turkiye'de oldugunuz icin vize surecinde herhangi bir problem yasamamaniz lazim.

Daha once vizelerinizi alirken idari isleme kalmis miydiniz? Yoksa vizeleri hizli bir sekilde mi almistiniz?

• This post is deleted!

• Merhaba,

H1B DS160 formunu doldururken Ankara seçtik fakat randevu alma bölümünde Ankara için tüm tarihlerin kapalı olduğunu gördük. Şuan için mecburen İstanbul' dan randevu aldık. En erken İstanbul randevu tarihi 22 Mart 2022 görünüyor ve randevu alırken DS160 formu ile aynı şehir olmasına dikkat edin yazısı çıkıyor. Farklı şehir olması herhangi bir problem yaratır mı ? Ayrıca aldığımı randevu tarihi çok geç olduğu için ACİL RANDEVU TALEP ET seçeneğini kullanmak istiyoruz. USCIS in onayladığı belgede 01.10.2021 tarihi ile iş ve izin başlangıç olarak görünüyor. 2022 mart ayına kadar beklemek bize mağduriyet yaratıyor 6-7 ay boşuna beklemek zorunda kalacağız. Bu konuyu acil kategorisinde ilettiğimizde randevuyu geriye çekme şansımız var mı? Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

• @crazycells teşekkürler mesajınız için. Şu ana kadar asla vize sorunu yaşamadım ben, fakat babam tam covid öncesi turist vizesine başvurduğunda idari işleme kalmıştı, umarım bize de böyle bir şey olmaz.

• Merhabalar, ABD'de 2013 yılından beri okuduğum Biyomedikal Cihaz Teknolojileri bölümü ile alakalı bir sürü iş ilanı bulunmakta. Ben liseyi Biyomedikal Cihaz Teknolojileri üzerine, önlisans Biyomedikal Cihaz Teknolojileri üzerine ve sonra DGS sınavı ile Elektrik & Elektronik Mühendisliğine geçiş yaptım. Yaklaşık bu dönemde 2 yıla yakın iş tecrübem var ancak İngilizce seviyem düşük seviyede. H1B vizesine uygun olabiliyor muyum?

• @ilk06 Malesef Acil Randevu Talep Et secenegi bir ise yaramiyor, size randevu veriyor sonra durumunuzun acil olmadigina karar verip randevu tarihini daha da ileriye atiyor. Ben gecen sene ayni seyi denedim Mart ayindaki randevumu Temmuza atti. Eylul ayinin ortasinda ABD ye giris yapabildim. Size tavsiyem hic dokunmayin. Farkli sehirle ilgili birsey diyemeyecegim ama bir destek hatti numarasi olacak. Orayi bir arayip sorun bence

• @ilk06 vizeden vizeye farklılık gösterir mi bilemem ama ben H2B için başvurmuştum. DS formunda ankarayı seçtim, randevu kısmında en erken istanbul olunca istanbula aldım. Vize görüşmesine gittiğimde bu konu ile alakalı kimsede birşey sormadı bana. Vizemi de aldım.
    Başka arkadaşımın da başına gelmişti bu durum, konsoloslukta aynı değil deyip evraklara bakmışlar sonra tamam demişler. Oda vizesini aldı. Belki yardımı dokunur diye yazmak istedim.
    Şimdiden başarılar dilerim.

• @Erdoğan-Çelik öncelikle cevabınız için teşekkürler, sizin bahsettiğiniz döneme baktım konsolosluklar pandemiden dolayı Haziran-Temmuz gibi vizeleri vermeye başladı diye hatırlıyorum, ileri tarihe atmasında bunun bir etkisi olabilir mi ?

@orhanozbekk teşekkürler, şuan Ankara'da hiç tarih yok randevuya tamamen kapalı, ben de mecburen İstanbul'a almak zorunda kaldım.

Şirket bu mağduriyetten dolayı konsolosluğa mail atsa etkili olur mu ? 5-6 ay hem beklemek istemiyorum, hem de verilen 3 yıllık süreden gidiyor hak kaybı yaşanıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eralp-Şahin, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells teşekkürler mesajınız için. Şu ana kadar asla vize sorunu yaşamadım ben, fakat babam tam covid öncesi turist vizesine başvurduğunda idari işleme kalmıştı, umarım bize de böyle bir şey olmaz.

Bu durumda ciddi bir problemle karsilasmamaniz lazim diye dusunuyorum, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilk06, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhaba,

H1B DS160 formunu doldururken Ankara seçtik fakat randevu alma bölümünde Ankara için tüm tarihlerin kapalı olduğunu gördük. Şuan için mecburen İstanbul' dan randevu aldık. En erken İstanbul randevu tarihi 22 Mart 2022 görünüyor ve randevu alırken DS160 formu ile aynı şehir olmasına dikkat edin yazısı çıkıyor. Farklı şehir olması herhangi bir problem yaratır mı ? Ayrıca aldığımı randevu tarihi çok geç olduğu için ACİL RANDEVU TALEP ET seçeneğini kullanmak istiyoruz. USCIS in onayladığı belgede 01.10.2021 tarihi ile iş ve izin başlangıç olarak görünüyor. 2022 mart ayına kadar beklemek bize mağduriyet yaratıyor 6-7 ay boşuna beklemek zorunda kalacağız. Bu konuyu acil kategorisinde ilettiğimizde randevuyu geriye çekme şansımız var mı? Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

sehirlerin farkli olmasi bir problem yaratmaz, formda bu sekilde kalabilir. dediginiz gibi Ankara su an icin gocmen olmayan vizelere bakmiyor: https://yesilkartforum.com/forum/post/244608

Eger aciklamada belirtilen sekilde bir aciliyetiniz varsa konsolosluga durumunuzu bildirebilirsiniz, ama genelde sizin kendi aciliyetinizi "acil durum" olarak degerlendirmiyorlar maalesef, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SchoField, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhabalar, ABD'de 2013 yılından beri okuduğum Biyomedikal Cihaz Teknolojileri bölümü ile alakalı bir sürü iş ilanı bulunmakta. Ben liseyi Biyomedikal Cihaz Teknolojileri üzerine, önlisans Biyomedikal Cihaz Teknolojileri üzerine ve sonra DGS sınavı ile Elektrik & Elektronik Mühendisliğine geçiş yaptım. Yaklaşık bu dönemde 2 yıla yakın iş tecrübem var ancak İngilizce seviyem düşük seviyede. H1B vizesine uygun olabiliyor muyum?

Evet, universite mezunu oldugunuz icin sartlari sagliyorsunuz; ama zaten calisma vizelerindeki asil ugrastirici asama bir sponsor bulmak... eger bir is yeri size sponsor olmak isterse durumunuza uygun vizelerden birini alabilirsiniz...

• @crazycells şuan bir şirketle telefon görüşmesi randevum var. Ancak teyit için Amerika'da çalışma iznimin olup olmadığını sordular. Bende yok ama siz sponsor olursanız çok sevinirim diye yanıtladım. Haber beklemekteyim, umarım sevindirici bir haber gelir ve hedefime ulaşmış olurum. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SchoField, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells şuan bir şirketle telefon görüşmesi randevum var. Ancak teyit için Amerika'da çalışma iznimin olup olmadığını sordular. Bende yok ama siz sponsor olursanız çok sevinirim diye yanıtladım. Haber beklemekteyim, umarım sevindirici bir haber gelir ve hedefime ulaşmış olurum. 🙂

bol sanslar dilerim 🙂 🍀

• Arkadaşlar 30 kasıma randevuyu İstanbul konsolosluğu açtı, bekleyenler varsa 3-4 kişilik yer açılmış alabilirsiniz.

• Merhabalar, H1B vizemi yenilemek istiyorum. Amerika'da yasadigim icin postayla yenileme hizmetinden yararlanamiyorum. Bundan dolayi Turkiye'ye gelmem gerekiyor. Ankara konsoloslugu su anda H1B vize gorusmeleri icin en yakin hangi tarihe gorusme veriyor?

• @IsmailAbi Ankara randevulara tamamen kapalı görünüyor. İstanbul açık.

• @dolce-vita - Tesekkurler. 13 Aralik haftasi icin gun gozukuyor mu?

• @IsmailAbi benim sistemimde en erken mart 15 görünüyor.

Benzer Başlıklar

• 12
  • 1
  • 1
  • 34
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |