Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkürler, Turkiyedeyiz. Uscis onayını bekliyoruz fakat Vize randevusu alamamaktan korkuyoruz. Aslında üniversite hastanesinde hücresel tedavi işlerinde görev alacak. Umarım konsolosluk vize verir. Tekrar teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cetin-Zeytin, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Teşekkürler, Turkiyedeyiz. Uscis onayını bekliyoruz fakat Vize randevusu alamamaktan korkuyoruz. Aslında üniversite hastanesinde hücresel tedavi işlerinde görev alacak. Umarım konsolosluk vize verir. Tekrar teşekkürler

Universiteden bir belge isteyin isterseniz, size ozel bir mektup yazsinlar. Sonra da bununla konsolosluktaki randevunuzu hizlandirmaya calisirsiniz. Ozellikle COVID ile ilgili bir arastirmaysa konsolosluk dusunmeden vizeyi verecektir. Sizin icin onemli olan erken mulakat tarihi almak olmali, zaten mulakata katilmaniz halinde sorun cikmadan vizeyi alacaginizi dusunuyorum. Arastirma enstitulerinin sponsor oldugu H1B'lerde herhangi bir kota yok.

• Merhaba,
    Benzer süreçte olan arkadaslar vardır belki veya sizlerin görüşleri yol gösterici olur diye yazmak istedim.
    Esim H1B vize sahibi, vizemizi extend yaptırdık ve approval aldık. Yaz tatilinde Turkiye'ye gitmeyi planlıyoruz ve dönüşte almamız gereken visa stamp icin biraz endiseliyiz şimdiden.

• Gecen defa vizemizi extend yaptirdigimizda, Turkiye'de konsolosluk gitmemize gerek olmadigini ve evrakları posta yolu ile kendilerine iletmemizi istemişti. Evrakları ve pasaportları yollayıp 3-5 gun icinde yeni visalarımız basilmis olarak geri aldık. Bu defa da bu sekilde mi olacak?
      -Randevu icin şimdiden başvuru yapabiliyor muyuz?
      -Turkiye'ye gitmeden , Amerikadayken burdan posta yolu ile TR'ye gönderip visamızı bastırmak gibi bir opsiyon var mi?

Cok teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Minevra, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhaba,
    Benzer süreçte olan arkadaslar vardır belki veya sizlerin görüşleri yol gösterici olur diye yazmak istedim.
    Esim H1B vize sahibi, vizemizi extend yaptırdık ve approval aldık. Yaz tatilinde Turkiye'ye gitmeyi planlıyoruz ve dönüşte almamız gereken visa stamp icin biraz endiseliyiz şimdiden.

• Gecen defa vizemizi extend yaptirdigimizda, Turkiye'de konsolosluk gitmemize gerek olmadigini ve evrakları posta yolu ile kendilerine iletmemizi istemişti. Evrakları ve pasaportları yollayıp 3-5 gun icinde yeni visalarımız basilmis olarak geri aldık. Bu defa da bu sekilde mi olacak?
      -Randevu icin şimdiden başvuru yapabiliyor muyuz?
      -Turkiye'ye gitmeden , Amerikadayken burdan posta yolu ile TR'ye gönderip visamızı bastırmak gibi bir opsiyon var mi?

Cok teşekkürler şimdiden

su iletiyi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/183598

son 4 yilda H1B aldiysaniz, mulakata gerek duymadan yeni vize alabilmeniz lazim.

• @crazycells nasıl yani mesela 4 yıllık eğitim gören biri 4x3= 12 eder o zaman deneyime gerek yok mu h1b için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hırbo-Çıra, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells nasıl yani mesela 4 yıllık eğitim gören biri 4x3= 12 eder o zaman deneyime gerek yok mu h1b için

lisans veya lisansustu diplomaniz varsa tecrube olmasa da olur...

• @Minevra Selam. Ben ayni sekilde Tr ye geldim. Suan hic bir embassy appointment vermiyor.. Hic gelmeyin derim

• @Erensf Gercekten mi ? Peki online randevu sistemleri de mi yok?

• Ben aylardır her gün başvuru yapıyorum. Resumem de oldukça güçlü. H1B ye sponsor hangi firmalar oluyor? Size spoınsor olan firma nasıl ulaşıyor? Kabul mektubu vs. örnek var mıdır? Gerçekten merak ediyorum..

• @Minevra var ama ne basvurunuzu degerlendirmeleri ne kadar surer belli degil. Suan en akillica olani, oldugun yerde kalmak 😃

• @crazycells İnşaat mühendisiyim, turistik olarak gidip network edindikten sonra bir firmayla anlaşıp h1-b vizesi almak istesem süreç nasıl ilerliyor? Gördüğüm kadarıyla h1-b vizesi çok uzun sürede sonuçlanıyor, bu da bizim sektör için sıkıntı. Diyelim tüm sorunları aştık ve h1b vizesini aldık. 3 sene orada yaşadıktan sonra green card (loto değil) başvurusu yapabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zencipsikiyatr, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Ben aylardır her gün başvuru yapıyorum. Resumem de oldukça güçlü. H1B ye sponsor hangi firmalar oluyor? Size spoınsor olan firma nasıl ulaşıyor? Kabul mektubu vs. örnek var mıdır? Gerçekten merak ediyorum..

firma ne kadar buyuk ve kurumsal olursa sponsor olma ihtimali de o kadar yukseliyor. onemli olan sizi gercekten ise almak istemeleri... aksi durumda vize sureciyle vakit ve para kaybetmis olurlar sadece... o nedenle sizin uzmanlik alaniniza tam oturan veya benzeyen islere basvuru yapmalisiniz. Bol sanslar dilerim, maalesef kolay bir surec degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells İnşaat mühendisiyim, turistik olarak gidip network edindikten sonra bir firmayla anlaşıp h1-b vizesi almak istesem süreç nasıl ilerliyor? Gördüğüm kadarıyla h1-b vizesi çok uzun sürede sonuçlanıyor, bu da bizim sektör için sıkıntı. Diyelim tüm sorunları aştık ve h1b vizesini aldık. 3 sene orada yaşadıktan sonra green card (loto değil) başvurusu yapabilir miyim?

"premium processing" ile ek ucret odeyerek sureci kisaltmak mumkun , H1B'yi aldiktan sonra direkt Green Card'a da basvuru yapabilirsiniz. Ne zaman basvuru yapacaginiz sizin CV'nize bagli... EB vizelerinden hangi kategoride basvuru yapacaksaniz o vize sartlarini yerine getirdiginizde direkt basvurunuzu baslatabilirsiniz.

H1B'yi maksimum 6 yil alabiliyorsunuz, bu 6 yil icinde GC surecini baslatmis olmaniz lazim.

• @crazycells Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. 4 yıllık lisans mezunu olduğumdan dolayı sanırım EB-3 vizesine tabii oluyorum. Türkiye'de iş tecrübem yok. Fakat bir de şöyle ihtimal var bir tanıdığımız market müdürlüğü yapıyor,iş yeri sponsorluğunda vasıfsız işçi olarak gidip green card alma ihtimalim var mı? Ben bu vizelerin green card etkisini tam olarak bilmiyorum kusura bakmayın. Çok yanlış düşünüyor olabilirim. Yani istihdam bazlı vize alan herkes green card alabiliyor mu? Loto çıkma ihtimalinin çok düşük olmasından dolayı farklı yöntemleri denemeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. 4 yıllık lisans mezunu olduğumdan dolayı sanırım EB-3 vizesine tabii oluyorum. Türkiye'de iş tecrübem yok. Fakat bir de şöyle ihtimal var bir tanıdığımız market müdürlüğü yapıyor,iş yeri sponsorluğunda vasıfsız işçi olarak gidip green card alma ihtimalim var mı? Ben bu vizelerin green card etkisini tam olarak bilmiyorum kusura bakmayın. Çok yanlış düşünüyor olabilirim. Yani istihdam bazlı vize alan herkes green card alabiliyor mu? Loto çıkma ihtimalinin çok düşük olmasından dolayı farklı yöntemleri denemeyi düşünüyorum.

Eger is yeri sponsor olmayi kabul ederse ve yapacaginiz is yasalardaki kistaslari sagliyorsa o durumda Green Card alabilirsiniz.

Lakin bu konuda deneyimli avukatlarla calismanizi tavsiye ederim.

• @crazycells Teşekkür ederim 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@zencipsikiyatr, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Ben aylardır her gün başvuru yapıyorum. Resumem de oldukça güçlü. H1B ye sponsor hangi firmalar oluyor? Size spoınsor olan firma nasıl ulaşıyor? Kabul mektubu vs. örnek var mıdır? Gerçekten merak ediyorum..

firma ne kadar buyuk ve kurumsal olursa sponsor olma ihtimali de o kadar yukseliyor. onemli olan sizi gercekten ise almak istemeleri... aksi durumda vize sureciyle vakit ve para kaybetmis olurlar sadece... o nedenle sizin uzmanlik alaniniza tam oturan veya benzeyen islere basvuru yapmalisiniz. Bol sanslar dilerim, maalesef kolay bir surec degil.

Yaşım 29. Makine mühendisiyim. 4 yılı aşkın bir süredir otomotiv sektöründeyim. Sizce şansım nedir?

Bir de ek olarak H1B vizesi için firmaların başvurduğu özel bir zaman var mı veya önceki senelerde H1B sponsor olan firmaları görebildiğimiz bir veritabanı var mıdır? Teşekkürler şimdiden sayın @crazycells 🙂

• @zencipsikiyatr

Buradan görebilirsiniz firma adını girerek kaç kişi için case açmışlar kaç kişi almışlar vs gibi bilgileri.

• @Archie, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@zencipsikiyatr

Buradan görebilirsiniz firma adını girerek kaç kişi için case açmışlar kaç kişi almışlar vs gibi bilgileri.

Çok teşekkürler bilgi için. Ne yazık ki bugüne kadar hep çalışma ve oturma izni meselesi yüzünden çoğu başvurum red oldu umarım bir sponsor bulabilirim otomotiv vb. sektörler için.

• Merhabalar yat kaptanıyım. Yat kaptanı olarak iş bir şirketten iş teklifi aldım.
    Forumda H1B ile ilgili biraz okudum ancak üniversite mezunu değilim. Hangi vizeyi almam gerekiyor acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |