Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Henüz iş bulmadı. oraya yerleşme gibi bir planı var ama süreci bilmediğinden ve mesleki anlamda ne gibi şartları taşıması gerektiği hakkında bilgi sahibi değil. O yüzden sormak istedim. Bahsettiğiniz sağlık lisansını nasıl alabileceği hakkında bilginiz var mı ?
    Teşekkürler

• @knnrn Gerı dönüşünüz için teşekkürler. Medikal lisans için ne yapması lazım? Bilgi verebilir misiniz lütfen
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk

https://yesilkartforum.com/forum/topic/117/amerika-da-doktorluk

• Merhabalar. Ekim 2020 de turist vizesi ile Amerika'ya geldim. Nisan ayında F1 için change of status başvurusu yaptım. 3 hafta önce de parmak izi-biometric foto verdim. Bu süre zarfında da iş teklifi aldım. Firma sponsor olmayı kabul etti. 4 ekimde işe başlamamı istediler. Bildiğim kadar ile H1B için nisan ayında başvuru yapılıyor. Benim eğitim diplomalarım ve sertifikalarım Türkiye'de. @crazycells Hangi dokümanları hazırlamam gerekiyor? Firma ilk defa sponsor olacakmış konuya hakim değiller. Teşekkürler.

• @knnrn Tesekkur ederim ilginize.

• @seli Mesleğinizle ilgili tüm diploma, sertifika, referans mektupları, ayrıca üniversite ya da üniversitelerinizdeki not transkripleriniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Henüz iş bulmadı. oraya yerleşme gibi bir planı var ama süreci bilmediğinden ve mesleki anlamda ne gibi şartları taşıması gerektiği hakkında bilgi sahibi değil. O yüzden sormak istedim. Bahsettiğiniz sağlık lisansını nasıl alabileceği hakkında bilginiz var mı ?
    Teşekkürler

Uzmanligini bir daha ABD'de yapmasi gerekiyor bu lisans icin, sayin @knnrn zaten ilgili basligi paylasmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seli, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhabalar. Ekim 2020 de turist vizesi ile Amerika'ya geldim. Nisan ayında F1 için change of status başvurusu yaptım. 3 hafta önce de parmak izi-biometric foto verdim. Bu süre zarfında da iş teklifi aldım. Firma sponsor olmayı kabul etti. 4 ekimde işe başlamamı istediler. Bildiğim kadar ile H1B için nisan ayında başvuru yapılıyor. Benim eğitim diplomalarım ve sertifikalarım Türkiye'de. @crazycells Hangi dokümanları hazırlamam gerekiyor? Firma ilk defa sponsor olacakmış konuya hakim değiller. Teşekkürler.

Surec icin sponsorun I-129 formunu doldurmasi gerekiyor:

Bunu sizin mi doldurmanizi istediler? Yoksa baska birileriyle mi calisiyorlar?

Ayrica sureci hizlandirmak icin "premium processing" yapmanizi tavsiye ederim, ilk basvuru onay suresini bu sekilde ~6 aydan ~2-3 haftaya indirmek mumkun...

• @crazycells Merhabalar. Benden sadece diploma ve işimdeki deneyimimle ilgili belgeleri istediler. Bir avukatla çalışıyorlar mı bilmiyorum. Başta bu süreci ilk defa yapacaklarını söylemişlerdi ve ben de tanıdık bir avukatın iletişim bilgilerini kendileri ile paylaşmıştım. Fakat o avukat ile irtibata geçmediklerini öğrendim. Anlamadığım konu H1B için nisan ayında başvuru yapılıyor ama benden ekimde işe başlamamı istediler. Social number ım olmadığı için ehliyet alma, ev,/araba kiralama işlemlerini de nasıl yapacağım açıkcası bilmiyorum.

• @seli Süreç Nisanda başlıyor ve olumlu sonuçlanırsa aynı yılın 1 Ekiminde işbaşı yapabiliyorsunuz.
    Ben firmam ile iş görüşmemi 2019 Kasım ayında yapmıştım. 2020 Ekim 1 de işbaşı yapacaktım.

• @Erdoğan-Çelik Merhabalar. Nisan 2022 de basvuru yapip kura sonucuna gore ekim 2022 de is basi yapacagim. Bu konuda sizle hem fikirim. Fakat sirket bu ekim ayinda ise baslamami istedi anlamadigim kisim bunu nasil yapabilirler.

• @seli Şirket yetkililerinin bilgisi olmadığı için size bir tarih vermiş olabilirler. Aşağıda yer alan sayfaya göz atabilirsiniz.

www.stilt.com/blog/2018/01/get-change-status-f-1-h-1b-visa/#How_to_Apply_for_an_F1_to_H1B_Visa_Status_Change

• @Erdokhan Merhabalar. Üniversiteden mezun olalı 16 yıl oldu ve 13 yıldır tek firmada çalıştım. H1B için transkrıptlerim yine de gerekli olacak mı, sadece ingilizce olması yeterli mi yoksa noter onayı da gerekli mi? Çalışma hayatım boyunca katıldığım eğitim katılım sertifikaları türkçe bunları bir tercümana ingilizce çeviri yaptırmam yeterli mi yoksa noter onayı da gerekli mi?
    Bir de sgk hizmet dökümü gerekli oluyor mu, çünkü bunu da ingilizceye çeviri yaptırmam gerekecek. Yardımlarınız işin çok teşekkürler.

• @seli Evet ben geçen binyıl da mezun olmuştum (1996) ve 17 yıl tek bir firmada çalıştım 🙂 . Transkript i ben kendim İngilizceye çevirdim kabul ettiler. Noter onayına gerek yok.
    SGK hizmet dökümü istemediler işyerinden İngilizce bonservis yazısı yeterli oldu.

• Bu arada bu transkript işi ilginç bir deneyim oldu. 42 yaşındaki halim 20 yaşımdaki halime uyuz oldu "Ne tembel herif" diye.

• @Erdoğan-Çelik. Çok teşekkürler. Pandemiden dolayı yüksek lisans diplomamı alamamıştım e devletteki mezuniyet belgemi ingilizce-noter onaylı yaptırsam geçerli olur mu? Diploma ve mezuniyet belgesini noter onayından sonra valilik yada kaymakamlıkta apostil yaptırmam gerekli mi?

• @seli Ben hiçbir belgeme noter onayı ve apostil yaptırmadım

• @FreeWoRLD

Arkadaşlar 2021 H1B ikinci lottery'den başvurusu seçilen birileri var mı ?

• Arkadaşlar elimden geldiğince yazıları okumaya çalıştım bir kaç sorum olacak.
    Ben Besyo okudum ve basketbol antrenörlüğü yapıyorum. Üniversite mezunuyum ve Antrenörlük belgemin seviyesi yüksek, basketbol antrenörlüğü için 1500 den fazla ilan var bazı okullar ile görüştüm fakat amerika içinde olsan çalışabilirdik fakat vize göndermek uzun sürüyor dediler ve red verdiler. Bir kaç okul ile olumlu hala daha görüşüyorum.

1-Sormak istediğim şey şu acaba iş başvurusu yaparken dikkat etmem gereken hususlar var mı ?
    2- Vize süreci nasıl ilerliyor?
    Hepsi ingilizce olarak Resume,Cover Latter, Latter, Transcript gönderiyorum.

• @Erdoğan-Çelik Çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli. Bu arada işimle ilgili aldığım eğitim katılım sertifikalarını kendim ingilizceye çevirsem geçerli olur mu? Benim bütün dokümanlarım maalesef türkçe. Eski işyerimden chairman referans mektubu gönderdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |