Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Erdoğan-Çelik , vizenizi aldiniz mi, admin process ne kadar sürüyor, ekim ayında Ankara'da mülakatım var, heyecanla bekliyoruz.

• arkadaslar bi sorum olacak, ağustos ortası gibi vize randevusunu ancak ekim ortasına doğru alabildik, pasaportların gecerliligi ağustos 2022'de sona erecek, görüşmemek 3 hafta kaldı, pasaportumu yenilersem vize randevusunu yenilemem gerekir mi?

• @seli Problem olacagini zannetmiyorum. Transkriptlerimi ben Ingilizceye cevirdim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kaan-Karaman, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

arkadaslar bi sorum olacak, ağustos ortası gibi vize randevusunu ancak ekim ortasına doğru alabildik, pasaportların gecerliligi ağustos 2022'de sona erecek, görüşmemek 3 hafta kaldı, pasaportumu yenilersem vize randevusunu yenilemem gerekir mi?

hayir, vize randevusuna hem yeni hem de eski pasaportu beraber goturebilirsiniz.

• @crazycells Merhabalar. Çalışma vizesi, vize değişikliği gibi konularda danışabileceğim bir avukat önerebilir misiniz? Ben 1 yıla yakın New jersey de yaşıyorum.
    Teşekkürler.

• New York’ta Remzi Kulen var, gocmenlik uzerine calisiyor diye biliyorum. ben onunla calismadim, sirketin kendi avukatiyla sureci yonettik. sosyal medya marifetiyle biliyorum sadece. Insta’dan belli olculerde cevap veriyor sorulariniza

• Teşekkürler. Bende kendisini sosyal medyadan biliyorum.

• @Kaan-Karaman Evet vizemi aldım. Administration süreci yaklaşık 7 hafta sürdü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seli, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Merhabalar. Çalışma vizesi, vize değişikliği gibi konularda danışabileceğim bir avukat önerebilir misiniz? Ben 1 yıla yakın New jersey de yaşıyorum.
    Teşekkürler.

Muslu Hukuk Burosu'na ulasabilirsiniz: http://amerikavatandas.com/tr/anasayfa/

Oncesinde veya sonrasinda sorularinizi surada kendilerine forum uzerinden de sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• This post is deleted!

• H1B de sponsor şirket bulmanın başka bir yolu var mıdır? LinkedIn'dan şirketlerin IK'larına kadar mail atıyorum resume'ye bakın diye. Fakat hiçbirinden geri dönüş olmuyor. İlla permanent mi olmak lazım iş alabilmek için?

• @zencipsikiyatr Ben uzun süredir başvuru yapıyorum. Ne kadar nitelikli olursanız olun ilk öncelikleri ABD vatandaşı oluyor, çünkü sponsor olup belirli bir miktar para yatıracaklar bir süreç bekleyecekler ve gelen kişiyle yüz yüze görüşmemiş olacaklar o yüzden şirketler biraz soğuk bakıyor bu durumlara .

ben basketbol antrenörüyüm başarılıyım milli takım geçmişim var onlara rağmen 200 tane başvuru yapmışımdır, 5-6 okul ile yüz yüze görüşebildim.

• @Goktug35 Ben daha yüz yüze görüşme aşamasına geçemedim bile. Otomotiv ve raylı sistem tecrübem var 5 yılı aşkın süredir bir makine mühendisi olarak. Green Card ile beraber ben de başvurmaya devam ediyorum.

• @zencipsikiyatr Başvurulara devam et hiç moralini bozma, karşı taraf gibi düşün hep sende şirket sahibi olsan vatandaşına öncelik verirsin. Ben hala daha başvuruyorum.

• @Goktug35 Doğal olarak. Umudumu muhafaza ediyorum ama çoğu ilana uymama rağmen insan bu arkadaş necidir diye sorar, o bile yok 🙂

• Arkadaslar,
    enteresan bir sekilde vize randevumu bir hafta onceye cektiler (tabii ki Turk mantigiyla nasilsa bir hafta var hazirlaniriz diye tum evrak islerini erteliyorduk :)), acikcasi 1 hafta onceinde tarih degisikligini bildiren mail dikkatimden kacmis, Sali aksami 3-4 sularinda randevunuz onaylandi maili ile ertesi gune Ankara'da randevumuz oldugunu fark etmis olduk 🙂 kostura kostura ucak biletlerini ayni aksama ayarladik ve sabah 8'deki randevu icin 30 dakika oncesinde konsolosluk onunde siraya girdik.
    Konsolosluk surecinden biraz bahsedeyim, DS-160 approval sayfasini ve "Approval Notice"in ciktisini (orijinal evrak US ofise gittiginden elimizde sadece PDF olarak vardi) verdikten sonra sizi bi bankoya yonlendiriyorlar, esim ve kizimla gittik gorusmeye, onlar da H4 alacaklari icin konsoloslukta hazir bulundular. Acikcasi mulakat esnasinda herhangi spesifik bir soruyla karsilasmadik, hazirda bulundurdugumuz evraklarin hicbirini talep etmediler, sadece "Approval Notice" evragini istediler. Bir sonraki bankoda guler yuzlu bir hanimefendi bizimle ilgilendi, esim ve benim parmak izlerimizi aldi, kizimin yasi tutmadigi icin ondan istemediler. akabinde; mesleginiz nedir, nereye gideceksiniz gibi temel sorular sordular, toplamda 2-3 soru sordular diyebilirim, avukatin bir gun oncesinde bize verdigi tuyo uzerine mulakati ingilizce olarak devam ettirdik. konsolosluk icinde Turkce yardim alabileceginiz gorevliler mevcut, onlar da cok yardimci oldular, belirtmeden edemeyecegim. esime tek sorduklari hanimefendi siz de mi muhendissiniz sorusuydu, baska bir soru sormadilar bile. Avukat esinizle ilgili herhangi bir soru sormalari pek olasi degil diye bir gun oncesinde bize bilgi vermisti zaten. birkac not aldiktan sonra vizeniz onaylandi diyerek pasaportlarimizin 3-5 gune gelecegini bildirdiler. ve dedikleri gibi vizelerimizin basili oldugu pasaportlar carsamba gunu olan vize gorusmemizi takiben bugun elimize ulasti. bizim surecimiz cok sade gecti, konsoloslukta gecirdigimiz toplam sure 15-20 dakika civariydi, tum gorusmeler sonrasinda 8:30'da kapinin disindaydik. Umarim sizlerin de sureclerinde herhangi bir aksama olmadan vize onaylarinizi alirsiniz.
    Sanirim bundan sonraki surec vize onayina istinaden SSN basvurusu yapilabilmesi icin form doldurup ucaga atlamak olacak. Umutla bekleyen tum arkadaslara basarilar diliyorum.

• @Kaan-Karaman h1b vizesi için sponsoru bulabilsek ben de çözücem bu süreci de bir türlü bulamadım. Hayırlı uğurlu olsun hakkınızda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kaan-Karaman, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Arkadaslar,
    enteresan bir sekilde vize randevumu bir hafta onceye cektiler (tabii ki Turk mantigiyla nasilsa bir hafta var hazirlaniriz diye tum evrak islerini erteliyorduk :)), acikcasi 1 hafta onceinde tarih degisikligini bildiren mail dikkatimden kacmis, Sali aksami 3-4 sularinda randevunuz onaylandi maili ile ertesi gune Ankara'da randevumuz oldugunu fark etmis olduk 🙂 kostura kostura ucak biletlerini ayni aksama ayarladik ve sabah 8'deki randevu icin 30 dakika oncesinde konsolosluk onunde siraya girdik.
    Konsolosluk surecinden biraz bahsedeyim, DS-160 approval sayfasini ve "Approval Notice"in ciktisini (orijinal evrak US ofise gittiginden elimizde sadece PDF olarak vardi) verdikten sonra sizi bi bankoya yonlendiriyorlar, esim ve kizimla gittik gorusmeye, onlar da H4 alacaklari icin konsoloslukta hazir bulundular. Acikcasi mulakat esnasinda herhangi spesifik bir soruyla karsilasmadik, hazirda bulundurdugumuz evraklarin hicbirini talep etmediler, sadece "Approval Notice" evragini istediler. Bir sonraki bankoda guler yuzlu bir hanimefendi bizimle ilgilendi, esim ve benim parmak izlerimizi aldi, kizimin yasi tutmadigi icin ondan istemediler. akabinde; mesleginiz nedir, nereye gideceksiniz gibi temel sorular sordular, toplamda 2-3 soru sordular diyebilirim, avukatin bir gun oncesinde bize verdigi tuyo uzerine mulakati ingilizce olarak devam ettirdik. konsolosluk icinde Turkce yardim alabileceginiz gorevliler mevcut, onlar da cok yardimci oldular, belirtmeden edemeyecegim. esime tek sorduklari hanimefendi siz de mi muhendissiniz sorusuydu, baska bir soru sormadilar bile. Avukat esinizle ilgili herhangi bir soru sormalari pek olasi degil diye bir gun oncesinde bize bilgi vermisti zaten. birkac not aldiktan sonra vizeniz onaylandi diyerek pasaportlarimizin 3-5 gune gelecegini bildirdiler. ve dedikleri gibi vizelerimizin basili oldugu pasaportlar carsamba gunu olan vize gorusmemizi takiben bugun elimize ulasti. bizim surecimiz cok sade gecti, konsoloslukta gecirdigimiz toplam sure 15-20 dakika civariydi, tum gorusmeler sonrasinda 8:30'da kapinin disindaydik. Umarim sizlerin de sureclerinde herhangi bir aksama olmadan vize onaylarinizi alirsiniz.
    Sanirim bundan sonraki surec vize onayina istinaden SSN basvurusu yapilabilmesi icin form doldurup ucaga atlamak olacak. Umutla bekleyen tum arkadaslara basarilar diliyorum.

tebrikler,

zaten gocmenlik amaci guduyor da olsaniz, H1B gocmenlige izin verdigi icin bu nedenle vize basvurunuz reddedilmiyor, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• @Kaan-Karaman tebrikler hayırlı olsun. Bundan sonraki süreciniz de kolaylıklar dilerim.Mülakatta size neler sordular biraz daha bahsedebilir misiniz? Ben diploma, transkript, deneyimi belirten evrakları soft copy olarak sponsor olacak şirkete gönderdim. İnşallah benim de bu süreçlerim kolaylıkla hayırlısıyla sonuçlanır.

• @seli umarım, konsolosluk görüşmesinde tam olarak yukarıda yazdığım soruları sordular, ne bir eksik ne bir fazlası. Zaten görüşme 3-5 dakika bişey sürdü. Umarım sizin de sorunsuz olarak geçecektir. Evraklarınızın orijinallerini yanınızda bulundurmanızda fayda var. Bana approval notice dışında herhangi birşey sormadılar

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 3
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |